| PiessosTacoss a întrebat:

Am 14 ani și în curând trebuie să mă duc la liceu. Eu aș vrea să fiu polițist dar nu știu cum pot ajunge.
Din câte știu trebuie să mă duc la o academie sau ceva de genul. Contează liceul sau profilul? Are ceva dacă merg la un liceu normal ( de ex. profilul științe sociale ) și după să dau la politie? Știu că astea sunt niște chestii serioase ce nu ar trebui discutate pe internet cu niște necunoscuți dar aș vrea să am o idee, după care să mă orientez. happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa urmezi Academia de Politie sau o scoala de agenti de politie este bine sa faci liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.