| GabyMirel a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa ma gandesc inca de acum ce vreau sa devin in urmatorii ani, ce voi muncii, cum imi voi aduna banii de paine, de aceea apelez la voi, cum pot sa-mi aleg vocatia sau ceea ce vreau sa fac in viitor?! In prezent nu am o anumita activitate sau tindere spre ceva anume sa sa am un drum principal spre un viitor sigur. Ce credeti, cum procedez?

Răspuns Câştigător
| Anticarul a răspuns:

Daca te gandesti sa iti alegi din timp o cariera care sa iti asigure un viitor mai bun indiferent de vremurile care vor veni, gandeste-te la IT. Tehnologia va avansa indiferent de cum este traiul, situatia financiara, locuri de munca, etc, in ziua de azi, si tot la fel va evolua si in viitor. Dar daca iti cauti o cariera pentru viitor care sa te atraga si sa te pricepi bine, asteapta si vezi inspre ce te inclini, o sa iti dai seama care va fi, cand vei da de ea.

1 răspuns:
| TurboBoost a răspuns:

Intai gandeste-te cel mai bine si cel mai bine la ce iti place sa faci, ce hobbyuri ai, acestea te pot indruma catre viitoarea cariera. Daca nu, incearca calea care ti se pare cea mai favorabila tie.