| anonimBT a întrebat:

am 17 ani si sincer sa fiu, am cateva optiuni cu ce as vrea sa fac dar nu ma pot hotari, parintii imi spun sa fac ce-mi doresc si cam din ce se castiga mai bine, eu as vrea ca dupa ce termin liceul sa ma duc la Academia de Subofiteri Jandarmi, Facultatea de Educatie fizica si Sport( Iasi ori Bucuresti), sa ma inrolez in Armata, in tara sau in legiune, si mecanic auto, trebuie sa fac niste cursuri prin mai sau iunie. as vrea daca se poate sa-mi dati niste sugestii. cel mai bun raspuns primeste funda, evident.

Răspuns Câştigător
| SSWK a răspuns:

Daca parintii tai te sustin, este un lucru care merita apreciat.
Din ce vad eu, tragi inspre partea de uniforme, dar si spre partea mecanica.
Tie ce iti place sa faci? Gandeste-te bine si fa asta cu placere. Daca vor iesi si bani din asta, cu atat mai bine!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru o cariera frumoasa si cu bani alege armata.Pentru usurica dar prost platit, facultatea de sport.Iar ca mecanic nu ai nevoie de facultate.

| anonimBT explică (pentru onasis1961):

Am precizat ca voi face niste cursuri pentru licenta de mecanic auto happy

| Weider a răspuns:

Fa ceea ce iti place, nu conteaza cat castigi, important e sa-ti placa ca altfel va fi usor. Sa faci pentru bani e mai greu. Deci, fa ce iti place si iti va fi usor.

| DeKoniec a răspuns:

Fa ceea ce iti place. Succes!

| vladuut a răspuns:

Pe viitor se va pune baza pe iti! Pe viitotr ne vor lua locul robotii! Vorbesc foarte serios! Peste 20 ani nepotii nostri nu vor sti sa citeasca! raman la meseria de automatist calculatoare!