| bishsmahs a întrebat:

Salut TPU, am 19 ani, fac scoala de soferi pentru categoria C si CE, am luat deja examenul pentru categoria C si mai am doar E-ul. Intre timp voiam sa dau si pentru atestatul de marfa CPI, dar nu planuiesc sa lucrez pe camion pentru inca cativa ani, am dat acum pentru permis deoarece am avut timp liber, neavand un job, am decis ca imi prindea bine sa am si categoriile superioare just in case pentru viitor. Acum intrebarea mea este, merita sa dau acum pentru atestat, chiar daca nu planuiesc sa lucrez pe camion in urmatorii 2-3 ani, sau ar trebui sa astept sa dau atestatul cand sunt pregatit sa lucrez pe camion? Stiu ca atestatul e valabil vreo 5 ani, mi-e sa nu-l fac degeaba si sa expire fara sa-l folosesc.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pentru ca ai invatat si e totul proaspat in minte, e bine sa dai acum si atestatul. Nici nu stii cand apare ocazia sa-l folosesti.

P.S.: Imi place tare mult cum scrii.
Propozitiile sunt frumos delimitate prin. sau, si incep cu litera mare. Verbul "a merita" l-ai folosit la forma corecta.
Asa ceva pe TPU....mai rar happy