| msw a întrebat:

am decis ca luni sa ma duc sa ma inscriu la Universitatea Dimitrie Cantemir la Management turistic si comercial, as vrea niste sfaturi de la cunoscatori sau de cei care au facut aceasta specializare. Care sunt sansele ca dupa cei 3 ani sa imi pot gasi ceva de munca tinand cont ca an de an se pun 600 de locuri pentru aceasta specializare? Este de viitor intr-o tara ca Romania? multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Cozma27 a răspuns:

Nimic nu e de viitor intr-o tara ca Romania happy eu am facut management turistic si hotelier si am avut posibilitatea sa plec in Grecia sau Italia unde se cautau persoane sa se ocupe de hoteluri dar nu am nevoie de bani happy deci sanse sa-ti gasesti ceva de lucru sunt, dar nu in Romania

| msw explică (pentru Cozma27):

Ce meserii pot avea dupa absolvirea facultatii?