| GabiNoS a întrebat:

Am foarte mult timp liber. Am avut foarte mult timp liber in ultimii 3 ani si m-am trezit ca mi-am batut joc de el.
Ce as putea face sa imi foloseasca pentru viitor? Mai pe scurt, ce fac cu viata mea? Simt ca am crescut degeaba, nu am realizat nimic.

5 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Depinde si de tine ce interese si aptitudini ai.

Daca te pricepi la stiinte exacte poti face o facultate de profil tehnic sau IT, daca esti mai bun pe partea umana iti recomand sa inveti o limba straina mai rara (limbile nordice de exemplu).

Daca niciuna din aceste variante, invata o meserie si fii foarte bun in ceea ce faci, o sa castigi mai mult decat multi absolventi de facultate.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Axeaza-te pe ceea ce te intereseaza. Alege un domeniu in care vrei sa activezi si pune-te pe treaba.

| GoldandSilver a răspuns:

Citeste! Invata o limba straina sau aprofundeaza-le pe cele pe care le stii, axeaza-te pe domeniile de care esti pasionat

| D3I3 a răspuns:

Sa inveti mai multe lucruri pentru domeniul tau.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Poți începe o facultate privată fără frecventa, in cazul in care nu ai terminat deja una, și sa lucrezi in paralel