| Alexandrupapadopol a întrebat:

Am găsit un curs de sudori in orașul Brașov, este vorba despre cursul de sudori "Mecanosud.
Știe cineva daca sunt o școală serioasa, s-a.m.d?
Școală costa in jur de 8000 Ron.
Iar pentru înscriere trebuie sa fac un transfer bancar de 600 Ron.
Îmi poate spune cineva daca este țeapă sau nu?
Mulțumesc frumos!

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Societatea trebuie sa aiba sediu, sa poti merge la ei, firma sa fie inregistrata la Registrul Comertului, sa aiba CUI ( se verifica si on line, pe site-ul Ministerului Finantelor) adica sa se supuna eventualelor controale. Daca e fantoma, nu au asa ceva. Sa-ti arate o diploma (cred ca e verde la culoare) din care rezulta ca acest curs e recunoscut si acreditat (inainte era recunoscut de de Ministerul Muncii si Protectiei Sociale, acum nu stiu daca tot asa se numesc) Sa aiba telefon fix. Inainte sa platesti, se poate verifica astfel. Mergi la ei si cere-le o copie de pe Certificatul de inregistrare fiscala. Sa fie emis in Romania.