| EasyBoy a întrebat:

am și eu o întrebare dacă vreți să îi spun așa.
Am voce destul de bună zic eu,subțire și aș vrea să știu cum aș putea să realizez niște melodii? Sau ce ar trebui să fac? Aș dorii să încerc muzica românească, nu populare sau manele, ceva gen George Hora și ceilalți ..Am 13 ani, dar nu cred că mereu contează vârsta.Nu vreau să devin artist peste noapte dar mi-ar place să mă ocup cu așa ceva. Aștept răspunsuri serioase, fara păreri gen, du-te la OTV etc.Mulțumesc happy

4 răspunsuri:
| SaraJ a răspuns:

Ar trebui sa te inscrii intr-un grup de profil coordonat de cineva care stie ce face astfel incat sa va duca prin festivale/concursuri si sa va dea sfaturi bune. multa bafta

| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un profesor de canto şi-ţi va orienta viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De realizat inca melodii e prea devreme.eu spun sa te apuci de un instrument preferabil chitara sau pian pentru a'ti dezvolta urechea muzicala fiind cea mai puternica ''arma'' a unui artist! iar pe viitor daca te tii de muzica poti face si conservatorul dar sa ai succes pana atunci!hee hee

| Stoica_Amalia_1990 a răspuns:

De fiecare cand alegi un gen de muzica trebuie sa ti se potriveasca cu vocea... Daca ai o voce mai subtire cred ca ti se potriveste melodia Hora din
Moldova...Cred.