| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca o facultate in Iasi face in jur de 1000 ron pe luna.Dar facultatea de stat? Cam cat ar fi taxa pe luna?
Funda.

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Depinde de facultate. De la 1500-3500-4000 lei/an.
Deci, pe luna 150-400 lei doar taxa la facultate, făra chiria la gazdă/cămin şi fără banii de cheltuială.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu poti sa dai ceva detalii? Nu de alta, dar nu e pe bani, AICI! Daca e facultate CU TAXA, nu prea are cum sa coste atat de mult. Daca e DE STAT, gandeste si tu putin: aia NU costa! Plateste statul.
Deci...revino cu detalii, sau incearca sa accesezi noul site www.Google.ro!

| Vi003 a răspuns:

Consider ca o facultate e bine s-o faci cat mai aproape de casa, mai ales daca posibilitatile materiale ale parintilor sunt limitate. Alege o varianta accesibila si dupa ce termini si te angajezi, poti sa urmezi o alta facultate. Succes!