Întrebare recomandată | Suleiman a întrebat:

Am luat carnetul de marinar maritim acum 2 saptamani si nu prea gasesc nimic de munca.Am cautat pentru cleaner, ospatar, la spalatorie si bineinteles marinar, in general munca de genul acesta care se face usor in speranta ca fac si eu un voiaj sa prind putina experienta.Pe unde las cv-uri toti imi cer experienta. Orice sugestie din partea dumneavoastra care are legatatura cu domeniul naval e binevenita.Nu conteaza daca e pe cargo,pasager,petrolier, etc.Multumesc!

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca stii engleza ai putea incerca sa te angajezi pe nave de croziera (adica nu in Romania). Incearca aici, stiu pe cineva care a plecat cu ei (pe alt profil), deci seriosi as spune, dar nu stiu prea multe detalii. SUnt din Brasov, selecteaza personal pentru nave de croaziera http://www.jobselection.ro/
Succes!

| GoodDay9 a răspuns:

Salut! Am fost si eu in acceasi situatie ca a ta.Am terminat facultatea acum 4 ani, eu sun cadet punte.Am reusit sa-mi gasesc, am fost plecat pentru 3 luni ca si cadet, bineinteles ca pe nava am facut mai de toate...pe femeia de servici, pe marinarul, dar mi-am facut si mieseria mea nu cat ar fi trebuit dar am invatat ceva.Incearca la companiile mici, ai mai mari sanse.Intra pe siteul: Ai Nostrii! Bafta!

| Suleiman explică:

Exista fluvial

| GoodDay9 a răspuns (pentru Suleiman):

Fa-ti program ca in fiecare zi sa suni cate 3-4 companii, trimiti aplicatia pe care o descarci de pe siteul lor, o completezi si o trimiti. Dupa ce o completezi, ii suni si le explici situatia ta. Daca faci acest lucru in fiecare zi, e imposibil sa nu dea norocul si peste tine!