| Andreeaioan115 a întrebat:

am nevoie de ajutor,ce sa fac ca sa ajung umorista? dau funda, multumesc

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Citeste glune, comedii, Incepe si tu sa scrii glume si le spui in fata prietenilor.Vezi cum reactioneaza. Daca simti ca sunt reusite incearca sa le publici intr-o revista.Studiaza categoriile comicului si ale umorului.

| RAY a răspuns:

Asta vine spontan

| syd2 a răspuns:

Din pacate nu e atat de usor. Trebuie sa te inveti. Totusi asta nu inseamna sa faci glume proaste pe seama altora sau sa faci oamenii sa rada de tine.

| Claudiu1905 a răspuns:

Glume, he! Trebuie sa stii sa scrii, cei care fac umor isi scriu textele si apoi le spun pe scena. Ai nevoie si de tupeu, trebuie sa fii un caracter dominant, sa arati ca stii ce faci si ca nu eziti sa faci.

| Andreeaioan115 explică (pentru Claudiu1905):

Insa daca sunt acum umorista, voi fi mereu asa daca vreau?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu, nu e o meserie pentru termen lung. Doar daca ai talent innascut si esti mult mai buna decat ceilalti umoristi poti face o cariera din asta.

| nirocino a răspuns:

Cred că este suficient să ai umor, să fii haioasă, spontană şi să observi lucrurile hazlii, limbajul unor oameni, gesturile amuzante sau întâmplările comice, care sunt la tot pasul. Succes!

| andreiqq112 a răspuns:

Sa ai o dictie buna

| PETRU273 a răspuns:

Pai trebuie să faci xnxx cu cel mai deștept baiat merge si eu am zis la o fata si a facut-o cu mine da așa de bine a fost îți recomand