| Marian2314 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.Am doar 10 clase și vreau sa ma angajez ca soldat.Multi încep sa ma descurajeze, dar am o voința, dorința sa fiu soldat.Stiu ca pentru voi e nimic, dar pentru mine este o cariera, pasiune și plăcere să mă alătur armatei romane! Cand as putea sa ma angajez, ce probe dau? Pot de exemplu sa ma duc în 2 săptămâni sau nu e asa cum cred eu?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui mai intai sa termini liceul si sa iei bacul. Apoi sa te angajezi in armata.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu e mai bine ofiter decat soldat?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cel mai bine te duci la centrul de recrutare din judetul tau si te informeaza baietii acolo

| gogu220 a răspuns:

Fără diplomă de bacalaureat e mai greu să ajungi angajat în armată. Ca să nu mai zic că trebuie să ai şi peste o anuită medie.
Acum nu zic că este imposibil să faci ceva prin armată şi cu 10 clase, dar nu poţi înainta in grad prea mult.

| Marian2314 explică (pentru gogu220):

Pe mine ma interesează sa devin soldat.Pot sa întru ca soldat sau nu?

| gogu220 a răspuns (pentru Marian2314):

Da. Poti.

| Cannibal a răspuns:

Nu permite nimănui să îți spună de ce ești în stare.
Noi nu avem limite, tu știi cel mai bine ce poți.
Noi ca și popor suntem tâmpiți de invidie.
Din câte știu dai psihologic, limbă străină și alergare.
https://dmru.mapn.ro/pages/view/98
Sper că acest link să te ajute mai mult.