| ROvarsatoru a întrebat:

Am o intrebare big grin, ce face un inginer-AIT sau inginer -IT, dau funda pentru cel mai detaliat raspuns happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| lapadatgeorge a răspuns:

Programare.
Inginerul IT se axeaza pe programare. In facultate se invata un limbaj de programare (o limba "nationala" a calculatorului), iar cu acel limbaj de programare se vor face mai tarziu programe si utilitare de tot felul, pentru PC, imprimanta, telefon, ATM, masina... happy big grin