| dyana99scumpick a întrebat:

Salut tpu..am o intrebare in legaura cu vocea muzicala...eu am voce si ureghe muzicala dar ar mai trebui ceva aveti ceva care sa ma ajute sa imi fac vocea mai frumoasa si am uitat un lucru am 13 anibig grin astept daca se poate raspuns insotit de link astept funda

4 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Trebuie sa iei lectii de canto.
Vezi pe la Casa de cultura din orasul tau.

| megamix112 a răspuns:

Pai ca sa iti imbunatatesti Vocea ia lectii de canta si eventual intra intr-un cor da vezi ca acolo trebuie sa stii teorie.Eu eram aproape afon dar am mers la o scoala de muzica pentru chitara si trebuia neaparat sa fac si corul si spre surprinderea mea mi-am imbunatatit vocea considerabil pentru ca te invata si sa canti in armonie cu celelalte tipuri de voci, si poate chiar o sa iti placa.

| dyana99scumpick explică:

Am uitat sa precizez... fara canto

| lextar113 a răspuns:

Pai canta zilnic, sua inscrie-te intr-un grup vocal, si te vei perfectiona