| Suciu_Abel_2000 a întrebat:

Am o intrebare. Nota la purtare se adauga la media generala? Ex. Eu fac 16 materii, adun mediile de la toate materiile si le impart la 16 sau la 17 cu tot cu nota la purtare?

Răspuns Câştigător
| LoryC a răspuns:

Întotdeauna trebuie sa adaugi şi media de la purtare, întrucât în carnetul de note ea are o rubrică. Dacă ai 16 materii, când îţi calculegi media generală, aduni şi media de la purtare şi împarţi la 17 totalul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se adauga. Media generala anuala este formata din toate mediile la materiile studiate si media la purtare, impartit la numarul total. Daca ai 16 materii si purtarea atunci suma mediilor se imparte la 17.