| rylandmoran26 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare.Un program de masterat cat de mult ajuta pentru a te angaja pe un post cat mai mare in domeniul respectiv?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde desigur de domeniu si de universitate. Daca la firma nu cauta asa ceva in special atunci nu va conta. Au ei liste cu ce vor sa angajeze de la care universitati si cu ce calificări

| JustDeedee a răspuns:

Depinde de locul tău de muncă spre care te orientezi și, de asemenea, de companie. Sunt companii care nu cer studii postuniversitare, dar de obicei precizează în descrierea postului dacă sunt necesare sau nu.