Întrebare recomandată | MariusPapoi a întrebat:

Am o mare dilema in legatura cu niste anunti online pentru locuri de munca in Germania si Austria! am sunat si o doamna zice ca e de la o firma din Arad si ca trebuie sa merg la firma lor sa platesc 520 ron contractul plus 200 ron analize medicale. Locul de munca consta in ambalarea legumelor si salariul este de 1200euro!
Intrebarea mea este daca e cineva care a apelat la ei pentru ca imi este frica sa nu fie firma fantoma! multumesc! dau funda!

5 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Majoritatea anunturilor de acest gen sunt "pacaleli''

| MayanMistica a răspuns:

Tanti aia ti-a garantat si dreptul de a munci legal?!
Lasa-mi nr si o sun eu pe tanti aia si iti dupa aia ce si cum.

| MariusPapoi explică (pentru MayanMistica):

0724934243 astept parerea ta!

| MayanMistica a răspuns (pentru MariusPapoi):

Cum se numeste firma?

| MayanMistica a răspuns (pentru MariusPapoi):

Am sunat si mi-a raspuns voice mailul. Nu-I nimic, mai sun si maine dimineata.