| Y0nut7 a întrebat:

am o problema va rog eu frumos sa ma ajutati am sunt la liceu in clasa 9 profil mecanica, am o clasa foarte nasola si nu pot sa ma acomodez si simt o stare de suparare mi-e frica sa nu ajung in depresie, sincer numai suport sa ma mai duc la liceu un sfat va rog eu frumos!

3 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Ce îți crează disconfortul? Colegii? Faptul că nu te integrezi? Atitudinea profesorilor? Materia? Fii mai explicit.

| Y0nut7 explică:

Colegi.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Y0nut7):

Încearcă să interacționezi cu ei, vorbește cu colegii de bancă, glumește, râde împreună cu ei, găsește un subiect interesant de vorbit.Majoritatea bobocilor se simt astfel în primele săptămâni, pe nicăieri, dezorientați, singuri, nesemnificativi.Fiindcă majoritatea nu cunosc pe nimeni.Stai liniștit, liceul abia a început, dar nu sta izolat, totul e mult mai bine când vorbești.Colegii tăi sunt exact în aceeași situație ca tine, dar încearcă și ei să se integreze.Ar trebui să încerci și tu.Cel mai rău lucru ce se poate întâmpla e să nu te bage nimeni în seamă, ceea ce presupun că se întămplă deja.Dar tu nu te da bătut, nu te trage la o parte, ai exact aceleași șanse ca ceilalți.