| RazvanMessi10 a întrebat:

SaLut TpU, am si eu intrebare : am 16 AnI, si as vrea sa ma apuc de UFC ( MMA ) sau de K1, imi place extrem de mult UFC de la 6 ani dar mie cam frica laughing e un sport extrem de dur pana la moarte aproapehee hee)si boxul imi place ca e doar cu pumni si picioarele, nu stiu de ce sa ma apuc...dar sa ma dedic total..antrenamente zilnice cate 5 ore pe zi + seara acasa singur.ce ziceti..de care ma apuca mai multe inclinati am sprea UFC dar v-am spus e ff violent si la sol si peste tot..se da fara manusi de box dau funda..care imi da si mie niste + si - la aceste sporturi va rog cer seriozitate.Dau Funda Multumesc.

1 răspuns:
| Dellyutsa2218 a răspuns:

Hmm thinking eu fac K-1 de mica blushing ( dap iti vine greu sa crezi ca fata sa fac un sport ca asta ), dar te disciplineaza, iti da incredere in tine si este un sport care nu multi il practica pentru ca nu au incredere in ei...
Are anumite reguli intr-adevar. Daca vrei sa faci K-1 iti recomad.
De exemplu, noi la sala facem cate 2 ore si mergem si in parc de dimineata pana la pranz ( 8:00 - 15:00 ).
Eu am participat in meciuri de Budokai ( este la fel ca MMA ) si cuprinde si k-1 happy...
Sper ca te ajuta