| Aleksandru97 a întrebat:

Am si eu niste intrebari in legatura cu academia militara, ci anume:
*Ce medie trebuie pentru admitere? Sau se intra pe baza de dosar? Stiu ca se dau 3 teste grila la ei, 2 fizice si unul psihologic dar nu stiu daca trebuie o anumita medie de intrare(adica bac sau medie liceu).
*Stiu ca trebuie fisa medicala dar am auzit cum ca ar fi obligatoriu sa ai o dantura perfecta(cica...), si la fisa medicala se accepta anumite imperfectiuni? gen alergii, gonjuctivita, etc...

Multumesc foarte mult.

1 răspuns:
| karishaa a răspuns:

Clar, pe dosar se intra. numai daca sunt 2 pe loc dupa testele sustinute se apeleaza la media de la bac. e foarte greu cu probele si aici foarte multi trec datorita mitei. la fel e si la psihologic si la fisa. insa la examenul scris esti pe cont propiu. si inca ceva: sunt foarte putine locuri disponibile.