| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare: am 16 ani si sunt pasionat de jocurile video, design ( tin la toate detaliile la orice ) si desenele animate gen making of gung fu panda, bolt etc toate desenele cele tari si as vrea sa lucrez in acest domeniu, eu as vrea ca: character artist sau environment artist ( artist de mediu sau artist de caractere ) dar problema mea este ca nu prea stiu sa desenez asa de bine in creion si etc dar stiu lucra in 3ds max, photoshop, maya etc..si intrebarea mea este vreo sansa sa ajung ceva in domeniul acesta si in Romania daca se poate, ce sfaturi imi dati ( cer ff. multa seriozitate ) multumesc mult, funda! daca se poate niste intrebare foarte serioase!

2 răspunsuri:
| GRs a răspuns:

La 16 ani nu prea ai sanse plus ca ai nevoie de 2-3 ani de experienta pentru a obtine un post bun.In Romania un loc pentru domeniul in care vrei sa lucrezi este Electronic Arts in Bucuresti.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Daca esti atat de oasionat poti face un blog in domeniul asta si inveti pe alti sa faca ceea ce faci tu
Poti face bani multi din asta, numncesti cand ai chef si de unde ai chef...
Daca te intreseaya trimite-mi un mesaj privat si iti trimit gratuit un ghid despre cum faci asta