| artist3dsafie a întrebat:

am si eu o intrebare am o intrebare cam..greuta ( DORESC SA PARTICIPE DOAR CEI CARE AU UN HABAR )...//... sa incepem: sunt in clasa a-10-a la un liceu teorectic profil: matematica-informatica, si am medii de 7-8 si la cele 3 de bacalaureat ( romana / mate / biologie) invat cel mai bine ..eu sunt pasionat de ARTa mai ales game art / film art / animation art etc..si as vrea sa studiez in Anglia la facultatea de game design Leicester dar acolo vad prea bine ca se cere SI...Bacalaureatul International? ( Cum adica international ) eu stiam ca exista doar National si Profesional acum ce l`au bagat adica cel international este mai greu. e in lb. engleza..sau cum ca nu inteleg..chestia..dau funda cine imi explica.multumesc multt

1 răspuns:
| danthe20 a răspuns:

Bacalaureatul international este un bacalaureat mai greu si diferit de cel national. la noi in tara se poate opta pentru acest tip de bacalaureat doar in 2, sau 3 licee, niciunul din Bucuresti. cel mai bine dai un e-mail la fac si le spui situatia ta. crede ma ca te vor intelege mai mult ca sigur, dar vezi ca este posibil sa iti impuna anumite note la bac si media 9-12 peste 8 pentru ca asa se cere de cele mai multe ori pentru a fi acceptat.
oricum bafta la bac si la admitere happy