| gamedoronnot a întrebat:

am si eu o intrebare : care este diferenta intre Game Developer si Game Programmer? de ex: C, C++ Video Game Developer si Game Programmer, car este diferenta intre cele 2! dau funda funda multumesc mult!

P.S: si care este mai convenabila! si implica mai mult Limbaje de Programare, dau funda multumesc foarte mult!

1 răspuns:
| Irruu a răspuns:

Game Developer in primul rand este mult mai slab decat Game Programmer pentru ca are un sistem C83 am inpresia si ca functioneaza pe 23456 puncte. Mie mi-a zis verisorul meu!