| Gigoiu123 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Cat de bine trebuie sa inveti ca sa poti intra la Academia De Politie? Eu am note incepand de la 6 in sus oare este bine sau trebuie sa mai muncesc pentr a-mi imbunatatii notele?
Dau funda! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Normal ca trebuie sa mai muncesti. Chiar daca esti pe drumul cel bun, in primul rand la limba romana sa te pui la punct. Doar nu crezi ca ajungi agent de politie si nu stii sa scrii corect pe procesul verbal.

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În mod sigur, TREBUIE să mai înveţi/"munceşti" mai mult deoarece concurenţa şi mediile sunt MARI - vezi linkul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/......mpleta.pdf

Toate cele bune!

| elyfel a răspuns:

Pfff trebuie sa ai note cel putin de 8 ca sa poti reusi sa intri la Politie si invatata pe de rost istoria romanilor+gramtica+sa te pregatesti cu 1 an pentru probele sportive care nu sunt usoare deloc.Sa inveti da sa inveti serios de tot altfel n-ai nicio sansa sa intri.doar cei mai buni intra la politie e greu da macar ai locul de munca asigurat dupa ce termini