| Andrei007007 a întrebat:

am si eu o intrebare cu privire la admiterea la http://www.scoaladragasani.ro/ pentru cariera de subofiter jandarm, ce subiecte sunt de dat, am tot cautat pe internet si nu gasesc nimic. La proba sportiva am aflat care este traseul, dar celelalte probe am gasit doar la alte scoli postliceale si ma intereseaza sa stiu daca toate subiectele sunt la fel sau difera de la o scoala la alta. Multumesc.

2 răspunsuri:
| MaradonaGapiro a răspuns:

Test psihologic, probă medicală, probă sportivă(gasesti video pe yt) si proba scrisă la romana si engleza.

| Andrei007007 explică (pentru MaradonaGapiro):

De astea stiam, dar voiam sa gasesc acele teste la proba scrisa la romana si engleza si daca se poate si niste teste la psihologic, pentru ca nu stiu din ce sa invat