| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare cu privire la concursul de admitere la scoala de subofiteri jandarmi. Recent mi-am deschis o firma pe numele meu care este inactiva si doream sa stiu daca ma pot inscrie la un concurs de admitere la scoala de subofiteri jandarmi, eu am sunat la IJJ din judetul meu si nici ei nu stiu daca pot sau nu, voi ce spuneti?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Inactivă (dpdv fiscal) zici? atunci n-ai probleme

| Andrei007007 a răspuns (pentru sierra1):

Da, adica are activitatea suspendata.

| sierra1 a răspuns (pentru Andrei007007):

Rămâne cum am vorbit

| Andrei007007 a răspuns (pentru sierra1):

Sper sa fie cum ai zis tu, n-as vrea sa o inchid definitiv inainte.

| mi25 a răspuns:

Dupa ce intri la scoala de subofiteri ai termen de o luna de zile sa te debarasezi de firma.

| Andrei007007 a răspuns (pentru mi25):

Am inteles, eu oricum nu voi avea activitati pe ea pana atunci, deci va ramane inactiva/suspendata, dar cred ca demersul privind radierea firmei dureaza cam 2 luni de zile.