| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum este profilul (Mecanica) cam ce se invata dar cel mai bun profil care este?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te referi la un liceu cu acest profil, aici nu se poate face multa carte! La acest profil merg in genere, elevii foarte slabi, care sunt obligati sa faca si ei un liceu.

| Iamnotme a răspuns:

Matematica-informatica e cel mai bun profil, parerea mea. Depinde de ce vrei sa faci happy

| spn29 a răspuns:

La mecanica se fac mai mult stiintele exacte, adica matematica, fizica si chimie si de asemenea ai M-uri care se inmultesc in functie de an. Nu exista cel mai bun profil, exista doar profilul care ti se potriveste tie si cel de care ai medie de intrare. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Andrei9955 a răspuns (pentru spn29):

Eu auzisem ca este legat mai mult de auto piese...practica

| spn29 a răspuns:

Este vorba si de practica, evident, dar voiam sa zic ca nu axeaza pe materiile umane, ci mai mult pe cele reale. Daca nu stii exact ce poti iesi dupa terminarea liceului la acest profil te poti interesa pe internet, sunt toate informatiile la indemana.