| ITGamerIT a întrebat:

am si eu o intrebare daca se poate: am 16 ani sunt baiat si sunt la un liceu teoretic profil: matematica-informatica, si invat bine..de 8-9 si am o mare dilema..eu sunt pasionat de jocuri video ( nu sa le joc ) / ci sa le creez / programare / Art 3d / si imi place sa citesc extrem de mult carti Fantasy si aventura si as vrea sa invat foarte bine sa dau la o facultate de Programare m-am gandit sa dau la Cluj, dar intrebarea mea ramane: nu am avut in viata mea o prietena..si prieteni..mei "prieteni" cam fac batjocura pe chestia asta.dar eu zic ca scoala si pasiunea sunt pe primul loc..sa am ce sa mananc mai incolo prin ceea ce invat..nu stiu ce sa fac.ce pareri aveti. dati-mi niste sfaturi va rog.

2 răspunsuri:
| uRage a răspuns:

Sunt de aceiasi parere cu tine nici eu pina anul nu am avut prietena (16 ani am ) mai intii trebuie sa ai cu ce sa intretii familia si pe urma prietena ca daca nu inveti de mic pai cind vei fi matur dejeaba sa mai invetiwinking bravo tine-o tot asa ca prietena o sa vie singurawinking

| Roxyy16 a răspuns:

Poate te astepti si la un raspuns din partea unei fete happy
Nu esti ciudat, dar esti privit de fete fiind un timid din acest motiv(cel putin asa ii privesc eu pe cei care nu au avut prietene)...in schimb, daca esti sociabil poti incerca sa ai o prietena doar pentru a vedea cum este si pentru a le demonstra asa-zisilor prieteni ca esti in stare sa ai prietena(chiar daca nu ai sentimente fata de acea fata-oricum, sa fii atent sa nu aiba nici ea, deoarece o vei rani). Din cate reies din descrierea ta...esti o persoana inteligenta, dar te deranjeaza afirmatiile celor din jurul tau. Daca nu-ti place primul meu sfat poti incerca sa-i ignori pe acei prieteni happy