| Medic002 a întrebat:

am si eu o intrebare daca se poate: am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si in clasa a-9-a mi-a iesit media 7, 80 si acum in a-10-a peste 8, 00 imi iasa, si intrebare mea este eu as vrea sa dau la medicina cu mediile astea ma pot primi? ..adica daca la bac as luat bacu cu o medie de hmm 7, 00 - 8, 00? si nu stiu ce se intampla cu mine am minte pot sa memorez repede dar cand ma pun sa invat..citesc 1-2 ori si dupa aia ma gandesc la altceva si ma ia cu ganditu si uit de lectie si iar mai ma gandesc putin si tot..asa si nu invat nimica in 2 ore ce pot sa fac.dau funda cel mai bun raspuns ..multumesc

4 răspunsuri:
| Sănduțța a răspuns:

Nu pot sa te ajut

| Bumbuu a răspuns:

Stai linistit. daca te-ai hotarat sa dai la medicina e foarte bine si in acelasi timp cam greu pentru ca e mult de invatat. dar sunt sigura ca tu te poti descurca. nu prea conteaza media din liceu crede-ma. la facultatile bune intri doar cu media de la examen.deci concentreaza-te sa inveti pentru el si bafta

| alienkros a răspuns:

Poti cu siguranta dar incearca sa ai macar 8.70 la bac... NU TE SUPARA dar la medicina e pe baza de examen si trebuie sa inveti bio la liceu daca ai 8-10 media la bio poti sa mergi la medicina, iar daca nu reorienteaza-te sau pune-te pe invatat

| neutrino a răspuns:

Nu sunt medii pentru medicina.