| Mihaita97 a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu o intrebare, sunt in clasa a 8-a si mai departe vreau sa am meseria de sofer de tir, stiu ca trebuie un liceu profesional la mecanica, nu pot fi sofer de tif fara acest profil?

Răspuns Câştigător
| GangsterQuinn a răspuns:

Ba da. Normal ca poti fi si fara acest profil happy Doar ca daca o sa termini si liceul la acest profil o sa stii mult mai multe lucruri despre mecanica si o sa fie in favoarea ta, insa daca tu nu vrei sa faci acest profil nu e nici-o problema, alege ce profil iti placewinking

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis profesionist si 21 ani in rest nu prea conteaza

| GangsterQuinn a răspuns:

Esti din 97' si esti clasa doar acuma ai terminat clasa a 8 -a? :O

| GangsterQuinn a răspuns (pentru GangsterQuinn):

(esti clasa) *x

| Sadop a răspuns (pentru GangsterQuinn):

Știi tu sigur că numărul nu e pus la plesneală, nu semnifică vârsta, ci altceva?
Și dacă e născut în 1997 și e în clasa a 8-a, ce e? Știi tu că nu a avut probleme de sănătate, nu a trebuit să abandoneze din cauza unor probleme, etc?
Mai mult ca sigur numărul nu semnifică anul nașterii, dar trebuie să se găsească unul ca tine să comenteze aiurea și nici măcar să nu ofere un răspuns ce l-ar putea ajuta.
Acum, off topic.
Acest profil doar te-ar avantaja într-un anumit mod pe tine, fiindcă ai deține niște cunoștințe care îi sunt necesare oricărui șofer, mai ales unul profesionist.
Însă pentru a deveni șofer de tir ai nevoie canet, categoria dedicată acestor autovehicule ( cred că ai nevoie de 10 clase acum pentru a da de carnet, pe lângă vârsta necesară ) și să îți găsești un loc de muncă în acest domeniu.
Ți-ar mai folosi și câteva cunoștințe de limbă străină, eventual engleză.
Profilul nu contează, fă ce îți place.
Baftă!

| Mihaita97 explică (pentru Sadop):

Mersi, nu sunt din 1997 numarul 97 e pus la prosteala laughing

| GangsterQuinn a răspuns (pentru Sadop):

A fost doar o intrebare, ce e rau in a intreba? Doar ca tu trebuie sa arati cat esti de destept si sa lasi in comm in plus. Csf, n-ai csf...astia suntem. Daca raspunsul nu l-ar ajuta e problema lui, poate sa treaca peste raspuns si sa-l citeasca pe urmatorul, scopul meu a fost de a-l ajuta din cunostintele mele...asa ca tine-ti gura si nu mai fi asa de "cine-s eu".