| Vali121123 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o intrebare, urmează să mă angajez ca ajutor de pizzar ce face mai exact un ajutor și daca este dificil?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, faci toata munca de pregatire:
cari saci de faina, speli vasele de framantat pizza, speli si cureti tavile si cuptorul, vasele dupa ce s-a facut pizza si inchei cu spalatul pe jos, in bucatarie.
In anumite cazuri, cand pizzarul sef este prea ocupat, te poate solicita sa speli zarzavaturile, sa le tai si sa le pui in cutii.
Nu-i dificil deloc, se cere doar munca fizica in bucatarie.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Trebuia sa il iei cu binisorul, sa nu ii spui de munca "murdara", ci de aceea prin care pregateste orice pizza, adica taie toate componentele ce intra in ea (sunca, rosii, ardei, mozzarela, etc). happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Ha..ha..ha. la munca aia "delicioasa" se ajunge cand ai terminat curatenia si pregatirea vaselor, daca nu cumva le-a taiat pizzarul sef intre timp.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai foarte mare dreptate, dar nu ar fi mai bine sa nu il descurajezi? happy happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Pai, nu l-am descurajat, doar i-am spus realitatea, la ce sa se astepte.
Stai linistit ca i-am completat mesajul initial happy

| sierra1 a răspuns (pentru cristi202):

"mă angajez ca ajutor de pizzar...este dificil?"

dacă lenea e mare, e extrem de dificil. Mie-mi pare că avem o situație aici...

6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Munca cea mai de jos
curatat orice chestie care trebuie curatata (cartofi, ceapa, etc.)

oricum iti faci griji degeaba, nimeni nu se asteapta sa te angajezi ca ajutor si sa stii ce ai de facut din prima, asa ca au ei grija sa iti spuna ce ai de facut