| Liviuuuuuuu a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu o problema nu stiu ce sa fac pe viitor... sunt clasa a 12 anul acesta dau bac-ul si nu stiu ce sa fac pe mai departe.Ce sa aleg dintre a da la facultate si a merge tata la munca in Anglia avand in vedere ca am cazare serviciu asigurat(construnctii) chiar nu stiu ce sa fac. Vreau si eu o parere un sfat... multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
iti recomand sa urmezi o facultate, iti pot da un playlist cu mai multe facultati care sper sa te inspire, poftim : https://www.youtube.com/......tps?/watch
O zi buna.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti capabil, mergi la o facultate gen "constructii", dupa care poti merge la "tata" ca sa inveti meserie.

| YulyanAlex a răspuns:

Eu iti recomand sa urmezi cursurile unei facultati..deoarece iti trebuie niste studii tu ar trebui sa realizezi faptul ca nu mereu o sa ai 20 de ani si o sa poti munci..acolo o diploma nu strica chiar daca o sa castigi mai putin măcar la batranete nu o sa duci grija zilei de mâine.