| Teodora200212 a întrebat:

Am terminat clasa a VIII-a și mă gandesc să intru la mate-info, dar nu prea am facut fizica. Știți cumva dacă se reia materia în clasa a IX-a?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Te ia de la zero. acum iti vei punele bazele in fizica - la liceu. Daca cumva ai nelamuriri, exista oricum internetul ca sa te ajute + forumuri unde poti posa probleme/intrebari de fizica si primesti raspunsuri intr-o zi / saptamana. trebuie doar sa stii sa cautiwinking

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, se reia. Toate formulele si toate capitolele. Intr-a 9a vei face optica si mecanica.