| Murdorok a întrebat:

am trecut in clasa a X-a si parintii mei ma indeamna de acum sa merg la academia de politie, intrebarea me este te lasa la politie daca ai probleme cu ochii, am miopie 3.5 pe ambii ochi (precizez ca m-am apucat de sala de 2 luni)

2 răspunsuri:
| KilluaZoldyck a răspuns:

Eu is a 11-a si tot vreau sa dau la academie. Din cate am auzit nu te lasa pe cineva nu l-a primit deoarece a fost candva operat la genunchi deci trebuie sa iti imbunatatesti privirea sau sa scapi de chestia aia la ochi... si in legatura cu sala este ok dar dintr-a 12-a sa te apuci sa faci si ture de stadion viteza rezistenta -_-

| elyfel a răspuns:

Buna.Ca sa mergi la academie trebuie sa fie sanatos tun din cap pana in picioare.Sa stii ca nu prea am vazut ofiteri care sa poarte ochelari de vedere, poate de citit (decat cei varstnici). Sunt foarte grele proble si nu acccepta pe oricine si nu trebuie sa te duci unde te indruma ai tai daca nu vrei.Bafta