| PlayerE7 a întrebat:

Anul asta sunt clasa a XII-a si ma gandesc la ce facultate sa fac. Eu m-am gandit la construcții. Ce parere aveți? Poate este cineva absolvent sau student.

Răspuns Câştigător
| Vali215 a răspuns:

Atunci nu văd niciun motiv pentru care nu te-ai înscrie la acea facultate. Și stai liniștit în privința banilor, se câștigă foarte bine din construcții. Dar ți-am zis, contează mult să o faci din plăcere.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care e anul 3 la constructii in Bucuresti, si alt prieten care e anul 2 tot la constructii in danemarca. amandoi au o parere foarte buna, inclusiv eu.

| Vali215 a răspuns:

Înainte de a te înscrie gândește-te dacă îți place, pune banii pe locul 2. În construcții se câștigă destul de bine cam peste tot. Eu am lucrat în construcții și pot să-ți spun că deși este greu, este și interesant. Multă baftă!

| PlayerE7 explică (pentru Vali215):

Pai simt ca imi place si nu ma voi plictisi, sper, si daca ar fi fost vorba de banii unii m-au indrumat spre mecanică, ca se catiga mai bine, dar nu simt ca ma atrage.

| Vali215 a răspuns (pentru PlayerE7):

Atunci nu văd niciun motiv pentru care nu te-ai înscrie la acea facultate. Și stai liniștit în privința banilor, se câștigă foarte bine din construcții. Dar ți-am zis, contează mult să o faci din plăcere.

| motorsportskr a răspuns:

Se castiga bine în construcții și la noi și în afara, sa te descurci cât de cât la analiza matematică pentru că e materie importantă în primul an de facultă, în rest din câte am auzit nu-i greu.