| Menihardt_Cristian_2000 a întrebat:

anul ăsta termin clasa a 11 a la profilul de științe sociale. Eu nu am mai făcut matematică serios de pe clasa a 9 a, iar fizica mi s-a scos de pe clasa a 10-a. Aș dori să intru la Academia se științe militare din București pentru ofițeri, dar acolo se cere mate și fizică. Ce ar trebui să fac în continuare ca să pot fi admis, dar nu aș dori nici să mă mut de pe clasa a 12 a la alt profil, fiindcă mi se pare prea târziu? Ce și cum ar trebui să studiez și de unde să mă pregătesc pentru admitere, m-am gândit și la opțiunea să îmi iau un profesor, dar nu îmi priește. E posibil să reiau din nou materia de matematică și fizică din clasele anterioare într-un an de zile?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Daca stai bine la capitolul ambitie si deprinderi anterioare, atunci un an iti poate fi suficient