| Mafiotu007 a întrebat:

Salut tpu.As dori sa imi dati niste informatii despre profilul mate-info.Eu as vrea pe viitor sa urmez facultatea de management si as vrea sa stiu daca este potrivit acest profil.Din cate stiu, este un profil greu si te accepta aproape la orice facultate.Si sa imi dati informatii despre lectii,ce imi da prima data, cum as putea sa ma pregatesc inainte sa impresionez profesorii ca sa zic asa.As vrea niste informatii de la cineva care a facut acest profil daca se poate.Multumesc anticipat si dau funda.

1 răspuns:
| qq221133 a răspuns:

Bai baiatule bai, am multi prieteni la mate info si toti se plang ca e greu AF, am incercat si eu sa fac cate ceva din ce fac ei da, n-a eu am talent la desen nu la matematiciwinking, dar sa ti-o spun asa, trebuie numai sa terminii liceul si poti sa te duci la orice facultate, doar ca acum, conteaza cum te descurci acolo, si management, nu ar trebui, dupa parerea mea sa te duci la economie ceva? Am vrut sa merg si eu la mate-info, da' m-am lasat cand am vazut ce trebuie sa fac, asa ca ba vorbeste si tu cu, prieteni ceva de pe la mate-info, ceva, ca pot sa-ti povesteasca mai specific, decat putem noi aici. Din punctul meu de vedere, du-te la cel mai usor liceu la care te simti ok, si dupa la facultate, te duci unde vrei, anyway... asa ca nu te chinui stay chill si fa ce vrei tu, dar fi pregatit, pentru ca la mate-info trebuie' sa stii sa pupi in dos, si sa mergi cu punguta la profesori,
Sper ca te-am ajutat :3!