| joaxenul a întrebat:

As dori sa incep un mini business(mai mult un freelancing) in design de logo-uri. Am cateva proiecte care au iesit destul de bine si as vrea sa incerc. Imi puteti da cateva sfaturi unde as putea sa ma lansez si cum as putea sa fac asta?

7 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Fa-ti un portofoliu solid cu logo-uri. Fa-ti un site, un cont de Instagram, un profil solid pe site-uri de genul upwork/fiverr.

Ca si sfat pentru upwork, conteaza foarte mult sa mentii un rating de 5 stele. La inceput va fi foarte greu sa gasesti un job, dar va trebui sa iti cauti aplicand la cat mai multe posturi.

Ca sa poti primi rating-uri trebuie sa lucrezi pe bani (adica sa faci billing la client). Daca simti ca un client e prost (adica trage de timp, e taran, certaret, etc... ) mai bine renunti la el inainte sa-i ceri bani prin sistem, ca sa nu iti poata da rating negativ.

Succes

Răspuns utilizator avertizat