| idealman a întrebat:

As dori sa-mi trimit copilul sa studieze la o facultate in Anglia.Am auzit ca se poate fara a plati si anume cu fonduri europene. Daca ma poate ajuta cineva cu ceva informatii ........Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Cam de 2 ori pe an se organizeaza niste targuri de universitati unde vin universitati din toata Europa unde pot merge studenti romani, e bine de urmarit si de mers acolo de vorbit la fata locului cu reprezentantii universitatilor. Aici poti vedea un articol publicat de cei care organizeaza aceste targuri, RIUF, referitor la finantarea studiilor, poti vedea si datele si locatiile unde vor avea loc targurile si cine va poate ajuta in demersurile voastre. Succes!
http://www.riuf.ro/......umuturilor