| jackson78881 a întrebat:

Salut TPU, as dori sa știu dacă pot sa iau vreun ajutor social daca vreau sa merg la liceu și acest lucru mă împiedică să merg la munca cu program de full time, precizez că vreau să mă reapuc de liceu, am 19 ani și nu am alt venit din altă parte, decât la munca mea actuala cu normă întreagă. Dacă nu mă duc la munca nu mai am bani de absolut nimic, mai mă ajută bunica cu câteva sute de lei pe lună și atât, și chiar îmi doresc să continuu liceul că sa pot da de bac. Dacă știți vreo soluție dau funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Solutia este sa faci liceul la seral sau cu frecventa redusa si poti munci ca sa te intretii.
Destule persoane au facut liceul asa (inclusiv eu) si au reusit.

| darrio2007 a răspuns:

Faci liceul la seral. Si poti merge si la munca. Si eu l-am facut la seral.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți primi ajutor social pentru asta. Liceu seral.