| Fuckyou1234 a întrebat:

As vrea niste sugestii de la voi.Am 14 ani imi place bucataria doresc sa devin bucatar si barman.Dar parintii mei nu prea sunt de acord cu alegerea mea ei doresc sa imi aleg ceva mai serios.Ce profesii mi-ati putea spune voi ca ar fi cel mai bine in viata sa le ai.

Răspuns Câştigător
| AerDeMunte a răspuns:

Pai eu iti zic ca daca esti bun la o anumita materie sa te faci Profesor. Bine acum daca iti place asta. Convingeti parintii sa te lase sa devii ce-a ce iti doresti ca degeaba faci un lucru pe care l-ai urat toata viata ca asa vor parinti. ca nu rezolvi nimic daca tu te ai in bucatarie mergi in domeniul ala. Nu stiu ce sa iti mi-ai zis

2 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

Bucataria nu e o meserie usoara, eu zic sa iti alegi altceva. EU mi-as urma pasiunea de o viata, arta, cu toate formele ei mirifice, si in bucatarie este multa arta, dar este o meserie foarte foarte grea, o sa regreti. Intreaba un bucatar cat de greu e si el iti va raspune big grin

| fatadedac a răspuns:

Daca it place bucataria, fi bucatar. Se pot castiga bani frumosi daca vei fi bun!