| Omtheman a întrebat:

As vrea sa fiu de meserie Pizzer, dar nu sa fac si alte soiuri de mancaruri gen Bucatar. Doar sa fac pizza deci Pizzer.

Spuneti-mi ce trebuie sa faca un pizzer chiar daca de la nume e logic ce trebuie sa faca as vrea sa stiu ce trebuie sa stie si sa faca acesta si daca sunt ceva cursuri sau ceva in legatura cu aceasta meserie, pentru a mai castiga informatii despre acest job pana voi incepe sa fac un curs pentru Pizzer (sper sa si fie asa ceva).

Dau funda si as dori serios sa mi se raspunda, merci!

1 răspuns:
| TipuCuIntrebarile a răspuns:

Pizzerul face pizza,trebuie sa stie cum se numesc unele sosuri, sa invarta pizza sa stie cat timp trebuie sa fie bagata la cuptor, sa faca aluatul bun(nici prea tare nici prea subtire), sa nu puna prea multe/putine condimente/legume/carne si sa o faca intru-un timp scurt 5, 10 max. 15.Cam atat stiu sper ca te-am ajutat macar putin, noroc cu meseria