| Anonim257 a întrebat:

As vrea sa fiu jandarm.Ce liceu si facultate imi recomandati pentru a optine aceasta slujba.(Sa-mi spuneti si la ce materii se da admiterea va rog!)

Multumesc anticipat! Si tata este jandarm si as vrea sa-i calc pe urme date fiind conditiile bune de munca si salariul satisfacator pentru Romanaia

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faci liceul pe un profil de filologie sau stiinte sociale si apoi Facultatea de jandarmi din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti (pentru ofiteri) sau o scoala de subofiteri de jandarmi.

1 răspuns:
| SpreBalcani a răspuns:

Atunci de ce nu l intrebi pe taica-tu ce liceu si facultate a urmat.
Nush.stiinte sociale ar fi bun ca profil (iti ttrbuie romana, engleza, istorie). Cam astea ar fi materiile de baza si presupun ca, si sportul la admiterea la facultate.ciao