| Raluca6006 a întrebat:

:-) as vrea sa imi spuneti cate ceva despre A fii avocat, ma intereseaza cam cat se castiga la inceput, cat dureaza sa devii avocat, daca este o munca grea si daca ocupa mult timp liber. Multumesc!
DAU FUNDA:-):-):-):-):-)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut facultatea de drept?
daca ai facut-o atunci ar trebui sa stii ceva detalii.
Fiindca ar fi mult de scris te sfatuiesc sa citesti L.51/1995, pentru organizarea şi exercitarea profesiei de avocat, rep. in 2011, cu md. si compl. ulterioare.
Un avocat castiga in functie de clienti, procese si cat este de bun si cunoscut, la inceput mai putin, poate cateva mii de lei pe luna, apoi mai mult.
Daca vrei s-o faci bine si sa castigi este o profesie frumoasa dar grea, trebuie sa inveti tot timpul, mai ales din cauza schimbarii legislatiei.
Daca totul merge snur poti deveni avocat definitiv in 2-3 ani de la terminarea facultatii, aceasta dureaza 4 ani.

1 răspuns:
| Raluca6006 explică:

Ioandelasal știu ca este singurul răspuns dar este unul bun mulțumesc :-D