| miha2222 a întrebat:

Salut TPU. As vrea sa merg sa studiez la facultate in Norvegia si am deja c2 la engleză dar nu stiu daca bacul nostru este recunoscut acolo si ce altceva mi-ar mai trebui ca sa reusesc?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alegi si contactezi facultatea dorita.
Daca te accepta, atunci iti vor da toate informatiile necesare.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar bani sa-ti platesti facultatea, cazarea, intretinerea, mancarea, transportul, ai?
Fiindca-i al naibii de scump in Norvegia, putand a te ajunga la 25-30 mii de euro pe an.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi la ce facultate vrei sa dai si si apoi vezi ce cerinte au pentru studentii straini.

ce iti mai trebuie ar fi banii ca e scump in draci in Norvegia