| hoLigan a întrebat:

as vrea sa plec in Germania la lucru, si am gasit ceva am vorbit cu omul o facut contractul este in germana stampilat tot
si o spus ca plateste el drumul si imi da si 100 euro sa am de mancare pana iau salariu si plateste si contractul oare ce sa cred
mia mai spus ca autobuzul iau din cluj si in Arad trebuie sa schimb autocaru numele firmei este SAVU-TierFarm GmbH nu am gasit nimic de ei pe google. cer seriozitate!

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc firma dar deja ai facut o greseala, daca ai semnat contractul fara sa stii ce scrie in el. Trebuia sa-i soliciti o traducere in limba romana sau sa mergi la semnare cu unul care stie limba germana, ar fi fost foarte bine sa fie si jurist.

| hoLigan explică (pentru Ioandelasal):

Nu l-am semnat încă. Și l-am tradus și l-am citit deja. E totul ok dar nu știu ce sa cred este prea perfect

| DarthRevan a răspuns (pentru hoLigan):

Trebuie sa mergi cu cineva, as venii eu daca as avea bani tongue ca si eu tot in Germnaia as merge, doar ca nahh e nasol...

| hoLigan explică (pentru DarthRevan):

Eu as vrea sa încerc

| DarthRevan a răspuns (pentru hoLigan):

SI eu, fiindca in Romania nu imi place, lumea e prea de **** si invechita.Parerea mea tongue

| hoLigan explică (pentru DarthRevan):

Nu am nimic cu România. Dar aici nu poți sa strângi bani nu ai de lucru. Și de ai de lucru ai un salar de abia îți ajunge sa plătești niște facturi. Și toate îs scumpe...

| DarthRevan a răspuns (pentru hoLigan):

Nu e doar vorba de bani, e si vorba de societate. Sa fim seriosi aici toata lumea e egoista, asa e societatea noastra, rece distanta.Si asa e, nu aveti ce sa ziceti, in alte parti societatea e mai deschisa sincer asa e, in u.s.a asa e. Oamenii inteligenti nu o sa te judece ca esti roman, ei o sa te inteleaga, ceilalti sunt niste oameni inconstienti care o sa te judece, aia sunt majoritatea.Dar zic ca sunt si oameni mai buni si mai deschisi ca romanii...

| hoLigan explică (pentru DarthRevan):

Știu ai foarte mare dreptate... Asta spun și eu. Asta ma deranjează și pe mine la societatea asta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru hoLigan):

Atunci ar putea fi in regula. Arata-l si unui jurist, sa vada daca este in regula.

| hoLigan explică (pentru Ioandelasal):

Sau la un avocat. Pot? Sau nu le au cu contracte?

| Ioandelasal a răspuns (pentru hoLigan):

Bineinteles ca poti, avocatul este jurist. Am spus jurist in sens larg.

| hoLigan explică (pentru Ioandelasal):

Am înțeles bun merci de sfat

| DarthRevan a răspuns (pentru hoLigan):

Egoismul nu ne ajuta deloc, pe nimeni.Doar avem impresia ca ne ajuta, In cazul nostru al Romaniei problema este ca nu avem bani.Majoritatea sunt pe minus, si mai sunt unii pe linea de plutire de abia platesc taxe, asta influenteaza modul de gandire, comportamentul, temperamentul etc... e soicetatea in care traim. Fetele sunt la fel de egoiste, nu o sa fie nimni sa te iubeasca atat de mult cat familia, daca nu ai familie esti vai vai de capul tau, foarte greu e sa faci fara familie.tongue asta e societatea fie ca vreti si nuh, eu o urasc, vreau ceva mai deschis mai liber, o societatea mai relaxata..nu stiu :d

| hoLigan explică (pentru DarthRevan):

Știu ai dreptate. fetele iubesc doar bani tai mașină ta și casa ta. Dacă ești sarc nici nu se uita la tine...

| doarunabur a răspuns:

Nu risca!(suna PREA BINE, ca sa fie adevarat!)