| DjYonutz a întrebat:

As vrea sa stiu ce trebuie sa faci sau ce trebuie sa ai ca sa devii un model(manechin etc) am 16 ani implinesc 17 in august 2013 si am in jur de 1, 79 1,80

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

In primul rand aspectul fizic conteaza. Muschii nu conteaza atat de mult cat conteaza fața. Conteaza sa stii ce inseamna atitudinea si charisma. Daca stii sa pozezi (sa stai in diverse pozitii) atunci ai un atu. Daca ai deja aceste calitati contacteaza o agentie de modelling sau mai multe (mai multe sanse) iar restul calitatilor necesare se dobandesc pe parcurs. Cu cat esti mai tanar cu atat ai mai multe sanse. De preferat ar fi sa apelezi la serviciile unui fotograf profesionist ca sa-ti realizeze un portofoliu de prezentare inainte de a pleca la ''vanatoarea de agentii''. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti baiat trebuie sa arati al naibii de bine pentru ca e mare batalie in industria asta laughing

| Sadop a răspuns:

Trebuie sa arati bine. Sa ai o fata prezentabila, frumoasa. Si structura fizica conteaza foarte mult. Daca esti fotogenic, ai ambitie e totul ok.
Varsta si inaltimea sun numai bune.
Uita-te pe Internet la poze de la diferite prezentari de moda ( de exemplu Botezatu, el are o trupa de baieti si te poti inspira).
Cea mai serioasa agentie de moda e MRA, din Bucuresti. Poti incerca acolo.
Bafta si ne vedem la prezentari!

| VeteranReintors a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai fata.In al doilea rand mergi la sala si fa muschi. In al treilea rand ....nustiu ce sa mai zic am 13 ani...laughing Succes!