| RikuDoku a întrebat:

as vrea sa stiu si eu ce a-ti face in locul meu intrucat as vrea sa intru la o facultate si admiterea este din matematica insa cand am vazut exerciti/subiecte propuse m-am speriat pentru ca nu am stiu sa fac nimic de acolo, sa fiu sincer nici o data nu am avut problema asta sa nu fiu sigur pe mine ca iau un examen si la bacalaureat am fost fara emoti pentru ca stiam ca o sa il iau( la mate am luat 8.30) si la examinare nationala ( testul ala de il dai la final de clasa a 8-a ) l-am dat si nu imi faceam griji ca il pic sau ceva, pana si la scoala de soferi la sala nu mi-am facut griji ca o pic (am luat-o cu 23) dar acuma e prima oara in viata mea cand simt ca nu pot sa fac ceva si nu pot sa depasesc sentimenul asta, sa mai dau admitere sa intru la aceea facultate? ( deja am o a 2-a facultate care la mine in oras la care ma pot inscrie si nu cere admitere si intru dar nu o sa fac ce vreau eu, ceea ce imi doresc sa fac) ideea este ca nu vreau sa dau bani pe drum pana in alt oras si + taxele de inscriere participare ( o duc foarte prost cu bani si nici nu o sa stau la acea facultate daca nu imi gasesc in acel oras de lucru, saptamana ce vine e inscrerea si saptamna urmatoare e admiterea)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai stiut sa faci subiectele de admitere inseamna ca nu ai fost la profilul care trebuie in liceu si cel mai probabil iti va fi foarte greu la facultate.

cu toate astea nimic nu e imposibil insa tu te ai apucat cam tarziu sa te informezi cum stau treburile

| Zaygon a răspuns:

La mate intr-adevar sunt shbiecte grele la admitere. Eu am admiterea la Cluj la Automatica si Calculatoare, mate, test grila-45 probleme-3 ore, din care 15 din sub de bac(m1) si 30 din culegerea lor de probleme propuse si m-am apucst din clasa a 11-a de lucru.