| Adelyne1992 a întrebat:

as vrea sa va cer niste sfaturi. care este ce~L mai bun instrument cu care se poate cata sara pe deal de Mihai Eminescu vioara sau pianul! dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu vioara suna foarte frumos si poti sa faci vibratiile, iar la pian ai pedala cu care lungesti sunetul. dar tot vioara ar fi mai potrivita pentru ca la pian se ciupesc coardele(e in aceeasi armonie cu chitara), dar vioara face sa sune mai melancolic, visator, etc. succes orice ai alege!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Corul.

| CityOfSatan a răspuns:

Vioara!

| Ericav_Andrei_1994 a răspuns:

Amandoua merg de minune. Nu ai cum sa dai gres orice ai alege. Eu as alege vioara. Dar daca te pricepi mai bine cu pianul este la fel de bine si pianul