| Hdyxfwfb a întrebat:

As vrea sa va spun că am aproape 14 ani și aș dori deja sa incerc să mă orientez spre meseria pe care o voi avea. As vrea sa îmi deschid o firma(prima data un mic magazin care va produce foarte mult iar afacerea se va extinde) am pe cineva care sa mă ajute cu banii dar treabă sta in felul urmator. Am vorbit cu unchiul meu și mi-a spus că nu trebuie sa urmezi nici o școală pentru așa ceva dar va trebui sa faci o "posliceala" de doar 3 luni(un singur curs adica). Este adevarat? Va rog ajutati-ma PS: spune că nu contează profilul pe care îl voi avea la liceu

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uite pustiulica. Multe femei merg peste hotare si isi freaca o gaurica umeda de alte ustensile carnale producand bani apoi vin acasa si deschid baruri, pensiuni, discoteci. Si nu au nici postliceala. o sa te prinzi mai tarziu de treaba. Cursul ala vine bine pentru dezvoltarea ta cu administratia calcule si legi care trebuie tinute in cont.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu, ca proprietar (patron) al firmei trebuie doar sa dai banii, iar angajatii firmei va trebui sa fie specialisti buni.
Pentru a fi patronul firmei nu-ti trebuie nici o scoala, doar bani sa ai suficienti.

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe viitor. Dacă vrei sa îți deschizi o cizmarie, sifonarie, magazin de covoare, etc. te poți descurca și fără prea multa școală

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Eu as zice sa continui scoala....mai intai fa un workshop sau ceva anteprenoriat... dupa, iti poti deschide o afacere! Bafta!